Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Prokletí Chalionu

Originální název:
The Curse of Chalion
Překlad:
Hana Březáková
Obálka:
  • Jan Patrik Krásný
Série:
Prokletí Chalionu
Redakce:
Ivana Milotová

Stav knihy: 3/5 očtená / hřbet zohýbaný četbou

V roce 2005 vydalo nakladatelství Talpress.

Parametry

EAN 9788071972600
Počet stran 640
Rozměr 105 x 175 mm
Rok vydání 2005
Vazba brožovaná

První kniha série Prokletí Chalionu.

V předvečer oslav Dne Dcery, jedné z pětice božstev, která vyznávají v chalionském království, přichází do provinčního města Valendy muž zlomený na těle i na duchu - Lupe dy Cazaril, šlechtic a bývalý voják, jenž přežil strašlivé mučení na palubě nepřátelské roknarské galéry. Přichází s úmyslem najít si pro sebe skrovnou obživu v hradu, kde kdysi sloužil jako páže.
Bohové však mají s tímto mužem jiné úmysly. Jako nově jmenovaný učitel royessy Iselle, sestry následníka trůnu, musí následovat svou svěřenkyni na místo nejobávanější - ke královskému dvoru v Cargedossu, na mocný hrad Zangre, kde se to jen hemží intrikami a zrádci. Nad Zangre se však vznáší něco mnohem zlověstnějšího - strašlivá kletba táhnoucí se z dávné minulosti, která postihuje všechny příslušníky královské rodiny a jednoho po druhém je postupně ničí. Cazaril sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí a ke svému zděšení zjišťuje, že je jediný, kdo dokáže toto temné prokletí z Iselle a celé země sejmout.

Napínavý a charakterově bohatý příběh plný magie, odehrávající se ve fiktivním světě inspirovaném středověkým Španělskem, od nositelky mnoha cen Hugo a Nebula.

AAntikvariát Prokletí Chalionu
Dostupnost:
Jeden kus

200