Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Aleš Langer

Aleš Langer se narodil 13. 3. 1970 v Zábřehu. Po maturitě na Gymnáziu v Uničově studoval češtinu a dějepis na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jako gymnazista tíhl k poezii, psal texty pro uničovskou kapelu Ovar. V roce 1990 byl jedním ze zakladatelů studentské divadelní formace Oßada Charrington a v následujících letech spolutvůrcem řady divadelních vystoupení (Jenovéfa, Pět neděl v baloně, Živé obrazy z 19. století, Zvony, Létající Vladimír aneb Pohádka o Remkovi, Hosté z planety Ebonit aj.) a televizního pořadu Kombajn - Šance mladého produkovaného roku 1997 ostravskou televizí. Vysokoškolská studia ukončil roku 1994, kdy obhájil diplomovou práci Současná česká science fiction: Nástin vývoje české sci-fi 1976 - 1993. Některé její části později publikoval v Interkomu, příloze Kvark.
Po jednoletém pedagogickém působení na Gymnáziu v Uničově byl v letech 1994-96 učitelem Gymnázia ve Šternberku, kde vyučoval český jazyk, dějepis a základy informatiky a výpočetní techniky. Roku 1996 nastoupil v Uničově na místo redaktora novin a od roku 1999 je opět učitelem na uničovském gymnáziu.
Osm let zastával funkci městského kronikáře a po tři roky vedl v Uničově Spolek divadelních ochotníků Divoch. Od roku 2000 je ředitelem festivalu filmové tvorby autorů do 30 let Mladá kamera Uničov. Jako zástupce sdružení Nezávislí pro Uničov zasedá v městském zastupitelstvu. Ve volném čase se věnuje zejména fotografování, literatuře a filmu. Je rozvedený, otec jednoho syna. Žije v Bruntále a Uničově.

Produkty