Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Carol Goodman

Spisovatelka Carol Goodmanová, který vyrostla na Long Islandu, začala psát už v devíti letech. Jejím prvním dílem byl román o devadesáti stránkách nazvaný Dobrodružství kouzelného stáda, v němž hrdinka jménem Carol žije se stádem kouzelných koní. Od té chvíle věděla, že chce být spisovatelkou.
V sedmnácti letech získala cenu Mladého básníka Long Islandu na místní univerzitě a pak načas psaní opustila, aby se věnovala studiu latiny. K té se poté po několika letech v zaměstnání vrátila, a to na texaské univerzitě v Austinu, a pak ji sama začala vyučovat na střední škole.
Po narození dcery se Goodmanová vrátila zpěv na Long Island a začala se věnovat psaní poezie a povídek, které publikovala v literárních magazínech. Jedna z nich se stala základem pro její románovou prvotinu The Lake of Dead Languages, která byla kritikou velmi příznivě přijata.
Od té chvíle se Carol Goodmanová věnovala psaní románů na plný úvazek. Dvakrát byla nominována na cenu Impac, cenu Mary Higgins Clarkové nakl. Simon & Schuster a cenu Nero Wolfe. Její román The Seduction of Water získala v roce 2003 Hammettovu cenu.
Goodmnaová stále žije na Long Islandu se svým manželem Lee Slonimskym, dvěma dcerami, pudlíkem Zoe a siamskou kočkou Sassy.

V sekci není žádný produkt.