Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Cleveland Amory

Spisovatel, literární kritik, satirik, publicista a jeden z nejznámějších světových zastánců práv zvířat Cleveland Amory (1917 - 1998) začal svoji spisovatelskou kariéru trilogií The Proper Bostonians (1947), The Last Resorts (1952) a Who Killed Society? (1960), dnes pokládanou za klasické dílo kritizující morálku vyšší americké společnosti.
V roce 1967 Amory založil známou organizaci Fund for Animals, která proslula svým bojem proti lovu divokých zvířat ve Spojených státech a v Kanadě. Svůj postoj vůči krutostem lovu a nehumánnímu využívání zvířat pro potřeby i zábavu lidí vyjádřil v knize Man Kind? Our Incredible War on Woldlife (1974).
Roku 1979 Amory založil největší útulek pro zvířata ve Spojených státech, Black Beauty Ranch v Murchisonu ve státě Texas, který je dodnes domovem pro mnoho set dříve zanedbaných a týraných zvířat.
Největší ohlas mezi čtenáři měly tři knížky jeho příběhů s kocourem Polar Bear, kterého zachránil na Štědrý večer roku 1978. První z této trilogie je knížka The Cat Who Came for Christmas (1987), kterou nyní předkládáme i českým čtenářům. Jeho poslední knihou je Ranch of Dreams (1997), v níž Amory popisuje záchranu zvířat žijících dnes v bezpečí útulku na ranči Black Beauty.
Cleveland Amory neúnavně pracoval pro blaho zvířat až do posledního dne svého života. Celý ten den byl v práci a zemřel ve spánku následující noci. Jeho odchodem lidé ztratili moudrého a humorného spisovatele a zvířata jednoho z největších ochránců a opravdových přátel.

V sekci není žádný produkt.