Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Elizabeth Gilbert

Elizabeth Gilbertová se narodila roku 1969 ve Waterbury v Connecticutu, kde vyrůstala na malé rodinné farmě.
„Pokud si vzpomínám," říká dnes, „od dětství jsem si nic nepřála víc než psát." Což bude zřejmě genetická záležitost, protože spisovatelkou se stala i její sestra, Catherine Gilbert Murdocková.
Později Elizabeth odešla na Newyorskou univerzitu, kde ve dne studovala, zatímco v noci psala povídky. Když získala bakalářský titul z politických věd, dala se do cestování po světě. Vydělávala si jako barmanka nebo servírka a nepohrdla ani prací v zemědělství. Veškeré barvité zážitky jí pak posloužily jako inspirace k její první knize, sbírce povídek Pilgrims (Poutníci), která jí vynesla jednu literární cenu a místo v nejužším výběru ceny PEN/Hemingway Award. V té době pracovala i jako novinářka pro mnohé významné časopisy, jako je např. SPIN, GQ nebo New York Times Magazine. Bez ocenění ale nezůstaly ani její první romány, které následovaly brzy poté: Stern Men (Tvrdí chlapi), o válečném konfliktu dvou rybářských ostrovů u pobřeží Maine, a Last American Man (Poslední Američan), skutečný příběh novodobého amerického zálesáka.
Opravdovou slávou však zazářilo až její další dílo, román Jíst, meditovat, milovat, který právě držíte v rukou. Životní příběh ženy, jež po rozvodu hledá nejen své místo ve světě, ale i duchovní růst, byl rychle přeložen do více než třiceti jazyků a prodalo se ho přes 7 milionů výtisků. Nikoho proto nepřekvapí, že po něm s radostí sáhli i filmaři.
Dnes Elizabeth žije v překrásném New Jersey, a kromě psaní se věnuje manželovi, zahradě a nepřebernému množství domácích mazlíčků.

V sekci není žádný produkt.