Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Flannery O’Connor

Flannery O'Connorová se narodila roku 1925 v Georgii a knižně debutovala románem Moudrá krev (Wise Blood, 1952). Větší úspěch u kritické literární obce však zaznamenala až její první povídková sbírka Dobrého člověka těžko najdeš (A Good Man Is Hard to Find, 1955) - stejnojmenná titulní povídka dodnes nechybí v žádné reprezentativní antologii zabývající se americkou povídkou.
V roce 1960 O'Connorová vydala druhý román nazvaný Násilníci po něm sahají (The Violent Bear It Away) a těsně před smrtí dokončila svoji druhou povídkovou sbírku Všechno, co se povznáší, se musí setkat (Everything That Rises Must Converge, 1965). Jejího vydání se však už nedočkala - zemřela roku 1964 na následky vleklého autoimunního onemocnění lupus.
Povídky Flannery O'Connorové si získávají obdivovatele v každé nastupující čtenářské generaci, a to nejen díky vybroušenému stylu, ale také pro neustále otevřené a otevírající se interpretace. Flannery O'Connorová zůstává jednou z nejdůležitějších povídkářek americké literatury.

V sekci není žádný produkt.