Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Iva Frühlingová

Narodila se v Litvínově. Ve svých 14 letech odlétá do Paříže, kde začíná pracovat jako modelka. Fotí pro nejúspěšnější světové módní značky a modelingem se živí několik let. Lásku k hudbě v sobě však nemůže zapřít a ve svých 16 letech se stává členkou francouzské kapely Turn Over. Životní příležitost přichází, když jí M. Eli a T. Said pomohou vytvořit debutové album Litvínov. Singly bodují v hitparádách a získává i své první ocenění Talent roku v celoplošném rádiu France Bleu. Hostuje na hudebních projektech nejznámějších francouzských popových hvězd, a dokonce se jí plní největší sen zpívat v mýtické Olympii.
Po 8 letech se vrací a její francouzský pop je velmi dobře přijat. Režisér F. Renč si vybere její hudbu do úspěšného filmu Román pro ženy. Poté získává zlatou a později i platinovou desku. Točí druhé CD Baby Doll a následuje úspěšné celostátní turné.
Nejvýznamnější ocenění: Skokan roku v anketě Český slavík 2006 či 2. místo za Zpěvačku roku v anketě Žebřík 2006 hudebního časopisu Report. Nominace v kategorii Objev roku v anketě Český slavík 2005 či v kategorii Zpěvačka roku v anketě Anděl 2005. V Paříži nahrála 3. desku Strip Twist, na níž se zazpívala duet s francouzským komikem P. Richardem.
V roce 2009 vydává svou první knihu Příběhy modelek, která má již několik dotisků. V témže roce vydává své Best of s názvem Retrospektive.

V sekci není žádný produkt.