Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

John Sandford

John Sandford je umělecký pseudonym držitele Pulitzerovy ceny, novináře Johna Campa. Camp se narodil v roce 1944 a vyrostl v Cedar Rapids v Iowě. Vystudoval bakalářský obor Americká studia na univerzitě v Iowě a svůj novinářský a reportérský debut absolvoval během patnáctiměsíčního pobytu v Koreji, kde pracoval pro své domovské noviny.
Po skončení pobytu v armádě strávil Camp 10 měsíců jako novinář v deníku Se Missourian v Cape Girardeau, a pak se vrátil na univerzitu, aby dokončil magisterský cyklus studia žurnalistiky. Od roku 1971 do roku 1978 pracoval jako nespecializovaný reportér v Miami Herald, kde se mimo jiné zabýval kriminální a drogovou problematikou, společně se svou kolegyní a též držitelkou Pulitzerovy ceny Ednou Buchananovou.
V roce 1978 přešel Camp do St. Paul Pioneer Press jako zvláštní reportér. V roce 1980 se stal v týchž novinách sloupkařem a jeho statě vycházely denně. V tomtéž roce se stal finalistou Pulitzerovy ceny za článek o komunitách původního amerického obyvatelstva v Minnesotě a Severní Dakotě a o jejich sociálních problémech. V roce 1986 získal Camp Pulitzerovu cenu za sérii zvláštních článků o krizi farmářství na Středozápadě.
Pod pseudonymem John Sandford napsal Camp v rámci své veleúspěšné série „Obětí" již šestnáct knih. V této kriminální sérii Sandford plně předvedl svou vynikající schopnost charakterizace a svůj nezaměnitelný smysl pro rytmus, které mu získaly chválu a uznání veřejnosti a učinily z jeho knih národní bestsellery.

V sekci není žádný produkt.