Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Paulo Coelho

Paulo Coelho se narodil v roce 1947 v Rio de Janeiro v Brazílii. Ještě, než se začal plně věnovat spisovatelské práci, pracoval jako řiditel a autor v divadle, skladatel a novinář. Napsal také řadu textů písní pro jedny z nejznámějších zpěváků v Brazílii, jako jsou Elis Regina, Rita Lee nebo Raul Seixas.
Mimořádný ohlas vzbudil již svým prvním autobiografickým dílem Mágův deník, v němž čerpal ze svých zážitků a duchovních cvičení na pěší pouti do galicijského Santiaga de Compostela. Jeho druhá kniha Alchymista, která vypráví takřka pohádkový příběh španělského pastýře za pokladem, mu pak zajistila celosvětový věhlas a stala se knižním fenoménem své doby.
K jeho dalším dílů patří Brida, Valkýry, U řeky Piedra jsem usedla a plakala, Pátá hora, Veronika se rozhodla zemřít a Ďábel a slečna Chantal. Napsal několik děl o okultismu a magii, vydal také soubor svých textů publikovaných v novinách.
Vůdčími motivy tohoto brazilského autora jsou víra ve zlepšování celého vesmíru a odvaha hledat svůj osud. Za svou literární činnost byl vyznamenán četnými zahraničními cenami a v roce 1996 jej francouzský ministr kultury jmenoval rytířem Řádu umění a literatury. Od roku 1997 je tento spisovatel zvláštním poradcem UNESCO pro projekt Cesty víry. Jeho knihy vyšly ve více než 140 zemích světa a byly přeloženy do 51 jazyků. Doposud bylo prodáno více než 31 milionů výtisků a zájem o jeho dílo mezi čtenáři nepolevuje.

V sekci není žádný produkt.