Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Petr Eidler

Pod tímto pseudonymem vydává od roku 1991 detektivky (Kritická noc, Jáma, Muž na špinavou práci, Sebranka). Pod vlastním jménem Petr Balajka vydal vedle odborných studií (oblast dějiny fotografie ad.) roku 2006 román Viktor a Lady ze Shalottu a nyní pracuje na dalším. Absolvent bohemistiky na pražské Filozofické fakultě. Pracoval jako redaktor v několika nakladatelstvích, od 1991 samostatně podniká. Žije v Praze, je ženatý a má syna Martina. Mezi jeho zájmy patří opera, výtvarné umění a kynologie.
Z detektivní literatury má nejraději G. Simenona pro jedinečnou atmosféru a psychologické vykreslení jednajících postav, P. D. Jamesovou a některé americké detektivkáře jako E. S. Gardner, L. Block nebo E. Leonard.
Detektivky píše v první osobě, protože, jak říká, to dává větší spád a důraznější tah na bránu. Jeho bezejmenný soukromý detektiv není žádný superman ani geniální mozek, spíš je obyčejný než výjimečný, vyznačuje se však houževnatostí a poctivostí. Dokonce ani vyřešení případu nebývá až tak jeho zásluha, vždy se na tom podílejí i standardní vyšetřovací složky, s nimiž ho spojuje přítelkyně Kateřina, zaměstnaná jako policejní mluvčí.

V sekci není žádný produkt.