Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Robert Crais

Robert Crais se narodil v roce 1953 v Louisianě a roku 1976 se přestěhoval do Hollywoodu, kde se stal jedním z nejúspěšnějších televizních autorů. Kromě scénářů pro nesmírně oblíbené seriály, jakými byly Hill Street Blues, Cagney & Lacey a Miami Vice, napsal pro televizi četné scénáře pilotních dílů, filmů a miniseriálů. Za svoji práci na Hill Street Blues získal nominaci na cenu Emmy. Po aktivním desetiletí psaní a tvorby televizních programů se této práce vzdal a stal se spisovatelem na plný úvazek.
Ve své první knize The Monkey's Raincoat představil Elvise Colea s prvky převzatými z vlastního života. Byla nominována na Cenu Edgara Allana Poea, vyhrála Ceny Anthony a Macavity a byla vyhlášena Nezávislým sdružením prodejců detektivek jednou ze stovky oblíbených detektivek století. Přestože Crais nikdy neplánoval, že by tato kniha měla uvádět novou řadu, uvědomil si, že vytvořil něco mimořádného - zajímavou a silnou postavu, která ho zastupovala a jejímž prostřednictvím mohl komentovat současné události. Colea parťák Joe Pike se v dalších knihách postupně vyvíjel v úctyhodnou osobnost. První Craisova kniha, která se stala bestsellerem, byla detektivka L.A. Requiem z roku 1999 (L.A. rekviem, 2001). Je to jeden z nejlépe pojatých a napsaných příběhů o soukromých detektivech všech dob.
Kromě série románů, v nichž vystupuje Elvis Cole, napsal Crais tři samostatné knihy: Demolition Angel (Anděl zkázy, 2002), Hostage (Rukojmí, 2004) a The Two-Minute Rule (Pravidlo dvou minut, 2008). Knihu Rukojmí v roce 2005 zfilmovali a roli vyjednavače Swat Jeffa Talleye hrál Bruce Willis.
Crais a jeho manželka Pat žijí v Los Angeles.

V sekci není žádný produkt.