Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Sebastian Faulks

Sebastian Faulks se narodil 20. dubna 1953 a po studiích v Cambridgi působil jako literární redaktor listu Independent, odkud však roku 1991 odešel a plně se věnoval psaní. Coby sloupkař a literární kritik nicméně nadále přispíval do různých časopisů a novin a úspěšně spolupracuje i s televizí a rozhlasem. Je členem britské Královské literární společnosti.
Svou první knihu, A Trick of the Light (Klam světla), vydal roku 1984, poté následoval první díl volné trilogie zasazené do meziválečné Francie - The Girl at the Lion d'Or (Dívka v Lion d'Or, 1989) a bestsellery Birdsong (Ptačí píseň, 1993) a Charlotte Gray (1998). Závěrečný román, popisující dobrodružství skotské dívky, jež se během druhé světové války zapojí do francouzského odboje, byl roku 2002 zfilmován s Cate Blanchettovou v hlavní roli.
Na literaturu faktu se Faulks zaměřil v životopisných vyprávěních The Fatal Englishman: Three short lives (Osudový Angličan: tři krátké životy, 1996), k válečnému tématu se však vrátil, a to jak v díle On Green Dolphin Street (Na ulici Green Dolphin, 2001), tak - alespoň okrajově - ve svém zatím posledním románu Human Traces (Po stopách člověka, 2005). V roce 2006 vyšla Faulksovi ještě sbírka parodií a pastišů Pistache inspirovaná především jeho rozhlasovým pořadem pro stanici BBC Radio 4.
Za svá díla získal Faulks několik literárních ocenění, úspěšný román Birdsong byl dokonce nominován na Booker Prize. Faulks žije s manželkou a dvěma dětmi v Londýně.

V sekci není žádný produkt.