Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Anne Rice

Anne Rice je jednou z nejčtenějších amerických spisovatelek hororové a fantasy literatury. Narodila se 4. října 1941 v New Orleans v Louisianě jako Howard Allen O'Brienová. Od první třídy gymnázia si však zvolila jméno Anne. Když jí bylo čtrnáct let, její matka zemřela a otec se znovu oženil a s celou rodinou se přestěhoval do Richardsonu v Texasu. Tam se Anne poznala se Stanem Ricem, básníkem, kterého si v roce 1961 vzala za manžela. Přestěhovali se do San Franciska, kde společně studovali na univerzitě a žili až do roku 1988. Jejich dcera Michele ve čtyřech letech zemřela na leukemii. Manželé její ztrátu těžce nesli, nicméně po krátké době se Anne znovu vrátila k psaní a byla stále žádanější.
Krátce po smrti dcery napsala svůj první román Interview s upírem (Interview with a vampire, 1976), jenž se stal počátkem desetidílných Upířích kronik. Anne napsala pod pseudonymy také několik erotických novel, např. Exit to Eden nebo Sleeping Beauty. Mezi její další díla patří romány o Ježíši Kristu, trilogie Hodina čarodějnic, dvoudílné Písně Serafů a několik samostatných románů (Ramses Prokletý ad.)
V současné době Anne žije a pracuje v kalifornské poušti, pár hodin jízdy od svého syna Christophera, který se také stal spisovatelem.

V sekci není žádný produkt.