Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Arnošt Lustig

Arnošt Lustig (1926) patří dnes mezi světoznámé spisovatele a jeho tvorba zahrnuje na dvě desítky knih. Svůj mimořádný a vytříbený literární styl opírá o neobyčejně bohaté životní zkušenosti a osud, který by se bez nadsázky vešel do několika životů.
Jako patnáctiletý byl odsunut do terezínského ghetta a později prošel koncentračními tábory Osvětim a Buchenwald. V dubnu 1945 uprchl z transportu smrti do Dachau a skrýval se v Praze, kde se zúčastnil květnového povstání. Po válce studoval žurnalistiku a souběžně působil jako novinář; v roce 1948 se například zúčastnil jako dopisovatel izraelsko-arabské války.
V obdobích politických procesů 50. let byl vyšetřován Státní bezpečností pro podezření z pomoci uprchlíkům do Izraele. Později působil jako vedoucí kulturní rubriky Mladého světa a jako scénárista Čs. Filmu. Filmy natočené podle jeho scénářů jako Motlitba za Kateřinu Horovitzovou, Transport z ráje, Démanty noci a Dita Saxová mu získaly světovou proslulost.
V roce 1968 odešel přes Itálii, Izrael a Jugoslávii do USA, kde přednášel na několika univerzitách. V současné době se na Karlově univerzitě v Praze v součinnosti s univerzitou v Minesotě věnuje výuce tvůrčího psaní.

V sekci není žádný produkt.