Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

C. S. Lewis

C(live) S(taples) Lewis (1898 - 1963) se narodil v Belfastu v Severním Irsku, 29. listopadu. Vyrůstal v domě zaplněném knihami, ve kterém byla realita na stránkách knih více reálná než skutečnost, jež se děla venku před dveřmi jejich domu. Jako dospívající chlapci byl Jack a jeho starší bratr Waren více doma ve světě idejí a knih minulosti než v materialistickém a technickém světě dvacátého století. Po smrti matky, která otřásla jejich poklidným domovem, nacházel Lewis útočiště v psaní povídek a ve znamenitosti scholastiky. Brzy na to se zcela předčasně začal orientovat na otázky metafyziky a posledních věcí. Zbytek jeho spisovatelské kariéry plné hrdinských příběhů a legend může být nahlížen také jako hledání jistoty, kterou zažíval v míru a milosti svého dětství. Podle jeho svědectví znovunalezení tohoto míru mělo pramen v radosti, kterou objevil v konverzi ke křesťanství.
Roku 1956 Lewis získává Carnegie Medal za poslední díl sedmidílné série Letopisy Narnie. 23. dubna vstupuje do tajného formálního manželství s americkou spisovatelkou Joy Davidmanovou kvůli britskému občanství pro Joy, které v té době hrozilo vyhoštění.
C. S. Lewis umírá 22. listopadu v "The Killns" v Oxfordu, týden před svými pětašedesátými narozeninami. Ve stejný den byl v Dallasu zavražděn prezident J. F. Kennedy. Je pochován na hřbitově v Holy Trinity Church v Oxfordu.

V sekci není žádný produkt.