Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Christie Golden

Americká autorka fantasy, sci-fi a hororu. V současné době má na svém kontě více než dvě desítky románů a téměř stejný počet povídek v různých antologiích. Ačkoli převážně využívá již vytvořené světy jako je Ravenloft či Star Trek, podařilo se jí prosadit i několika vlastními fantasy romány.
Narodila se 21. listopadu 1963 v Atlantě, ovšem většinu svého života strávila ve městě Arlington ve Virginii. Studovala angličtinu na University of Virginia. Také strávila nějaký čas na universitě v Cambridgi ve Velké Británii. Nyní žije v Denveru se svým mužem malířem Michaelem Georgesem, několika kočkami a německým ovčákem.
K profesionálnímu psaní se vlastně dostala díky své vytrvalosti a neústupnosti. Napsala poměrně dlouhý román, který se pokoušela několik let nabízet různým nakladatelstvím. Ta ji sice odmítla, ale Christie neztrácela naději a zkoušela to znovu a znovu. Díky tomu se nakonec dostala na seznam kandidátů pro spolupráci s nakladatelstvím TSR, které se zaměřovalo na RPG hry a knižní edice inspirované těmito hrami. Dostala šanci a výsledkem byla kniha z upírského cyklu Ravenloft - Vampire of the Mists, která vyšla v roce 1991. Hlavním hrdinou byl mladý elfský upír Jander Sunstar. Na tuto úspěšnou knihu navázala dvojice románů ze stejného světa.
Od roku 1996 se pohybuje i ve hvězdném světě Star Treku. Její prvotinou byl úspěšný Star Trek: Voyager - The Murdered Sun. Od té doby až do současnosti vydává každý rok nejméně jeden román z tohoto světa psaný buď samostatně nebo jako spoluautorka. V roce 2000 to byla dokonce celá trilogie Star Trek: Voyager - The Dark Matters.
Ve stejném roce, kdy vyšel její první Star Trek, se v knihkupectvích objevila i její vlastní fantasy - Instrument of Fate a o rok později další kniha King's Man & Thief. Z dalších úspěšných prací je možno jmenovat novelizaci seriálu Stevena Spilberga Invasion America, ke které později napsala i pokračování. Fantasy thriller A. D. 999, který publikovala pod pseudonymem Jadrien Bell, získal ocenění Colorado Author's League Top Hand Award za nejlepší román žánru roku 1999.
Díky úspěchům předchozích knih jí oslovila firma Blizzard, producent hry WarCraft, aby pro ně napsala příběh ze světa této hry.

text: Martin Fajkus
vyňato z knihy WarCraft 2 - Vládce klanu

V sekci není žádný produkt.