Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Dashiell Hammett

(Samuel) Dashiell Hammett (1894 - 1961) své první povídky publikoval v časopise Black Mask (stejně jako Raymond Chandler) po jménem Peter Collinson. Do té doby přijímal příležitostná manuální zaměstnání - ze školy odešel už jako 14ti letý. Zlom nastal, až když nastoupil u Pinkertonovy detektivní agentury. Během první světové války sloužil u ambulance, kde se nakazil tuberkulózou. V roce 1920 se vrací do Pinkertonovy agentury. Posléze propadl alkoholu, absolvoval protialkoholní léčbu.
Za svou dvacetiletou literární kariéru napsal šest románů a devadesát krátkých povídek. Jeho posledním pokusem o napsání knihy byl v roce 1953 román The Tulip s autobiografickými prvky, nikdy jej však nedokončil. Hammettovi hrdinové jsou typičtí reprezentanti drsné školy, osaměle bojující proti společenskému zlu, které představuje zkaženost bohatých a korupce, včetně politické.
Ve třicátých letech se začal politicky angažovat a stal se členem komunistické strany. Po vypuknutí druhé světové války jako 48letý dobrovolně narukoval do armády, po třech letech se vrátil a byl za své politické názory uvězněn, jeho knihy byly odstraněny z prodejen i z knihoven. Z vězení se vrátil s podlomeným zdravím, zemřel opuštěný a v naprosté bídě na rakovinu plic v New Yorku v roce 1961.

V sekci není žádný produkt.