Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

David Eddings

David (Carroll) Eddings - Narodil se 7. července 1931 ve Spokane, ve státě Washington. Jeho vzdělání tvoří: Junior College (1950 - 52), Reed College B.A. (1954), Seattle M.A. (1961) a University of Washington.n 27. října 1962 se oženil se spisovatelkou Judith Leigh Shall. Vystřídal mnohá zaměstnání: pracoval jako manažer u Boeing Co. či jako učitel angličtiny na Univerzitě.
Eddings jednou o sobě napsal: "Můj současný náhled do fantasy literatury mi dává možnost otestovat mé technické teorie (myšleno ve psaní) a vytvořit svět s nepravděpodobným náboženstvím a svéráznou geologií."
První Eddingsovou knihou, která vyšla až teprve roku 1982, byl Pěšec proroctví, první díl pentalogie Belgariad. Ve kterém Eddings vytvořil fantastický svět, jehož osudy závisí na výsledku proroctví, které bylo učiněno před sedmi tisíci lety. Později začal psát se svou ženou Leigh a díky tomu vznikly knihy jako Čaroděj Belgarat, Kouzelnice Polgara (obě u nás vyšli ve dvou knihách) a zatím poslední Rivanský kodex, který je eddingsovými maniaky nazýván Biblí Belgariad a Malloreon.

text: Fantasy Planet

V sekci není žádný produkt.