Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Frank Herbert

Předčasně zemřelý americký spisovatel Frank Herbert (1920 - 1986) patří k autorům, kteří po sobě zanechali svébytné a okouzlující dílo. Jeho šestisvazkový epos Duna se dnes bezesporu počítá do zlatého fondu světové science fiction.
Frank Herbert se narodil v Tacomě ve státě Washington a vystudoval University of Washington v Seattlu. Než se stal profesionálním spisovatelem, byl člověkem mnoha řemesel. Po řadu let se na západním pobřeží Spojených států živil jako reportér a redaktor, profesionální fotograf a kameraman. Komentoval pro lokální rádiové stanice, jezdil na moře jako lovec ústřic a dělal instruktora pro přežití v džungli. Později, po oslnivém úspěchu Duny, se stal spisovatelem z povolání a učil také na univerzitě umělecké psaní.
Svou SF kariéru zahájil ve dvaatřiceti letech v časopise Starling Stories povídkou Hledáte něco? Po ní následovalo okolo dvaceti dalších publikovaných v nejrůznějších SF magazínech.
Jeho povaha se vyznačovala touhou po nezávislosti, což se výrazně projevilo jak v jeho životě tak v originalitě jeho tvorby. Odmítal psát pro určitý segment trhu a proto se jeho opravdový úspěch dostavil až v roce 1965 díky románu Duna, který před tím odmítlo 23 nakladatelů. Přesněji řečeno, první část Duny vyšla pod názvem Svět Duny již v prosinci roku 1963 v předním SF časopise Analog. Napsal celkem 30 románů a sbírek včetně 6 knih o Duně.

V sekci není žádný produkt.