Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Fred Chappell

Fred Chappell se narodil v roce 1936 v Cantonu v Severní Karolíně a proslul především brilantně vystavěnými povídkami, které se vždy pohybují na hranici několika žánrů: science fiction, fantasy, upírské romance, grotesky či psychologického příběhu. Píše také vysoce ceněnou poezii, romány, epigramy a scénáře. Paradoxně se prosadil dříve v zahraničí než ve Spojených státech - za román Dágon (Dagon, 1968), v němž originálně zpracoval lovecraftovský mýtus, dostal cenu Francouzské akademie v kategorii překladové prózy.
V románové tetralogii Jsem navždy jedním z vás (I am One of You Forever, 1985), Projasni kout, v němž dlíš (Brighten the Corner Where You Are, 1989), Sbohem, musím vás opustit (Farewell, I'm Bound to Leave You, 1996) a Ohlédni se po celém tom zeleném údolí (Look Back All the Green Valley, 1999) se vrací do dětství a zkoumá, kde leží hranice mezi skutečnou a smyšlenou historií.
V současnosti je na odpočinku, stále pilně píše a věnuje se hejnu svých koček - aby jim zajistil literární nesmrtelnost, nechal svoji sbírku básní Svazek pro kočku (Companion Volume, 2002) vytisknout na papíru vyrobeném z jejich chlupů.

V sekci není žádný produkt.