Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Garry Kilworth

Garry (Douglas) Kilworth se narodil v roce 1941 v Yorku, ale jako syn příslušníka RAF záhy přesídlil do Londýna, kde bylo k válečnému dění blíž. Otcovo povolání určovalo jeho život i nadále, kdy stačil vystřídat asi dvacet škol v různých koutech světa. V patnácti přestoupil z normální školy do výcvikové školy RAF. Jako telegrafista u letectva vystřídal štace v Singapuru, na Maledivách, v Německu, Adenu, Bahrajnu, Keni, na Maltě a na Kypru.
Poté, co si doplnil vzdělání na London Polytechnic School, nastoupil u telekomunikační společnosti Cable & Wireless, v jejíchž službách procestoval další části světa, zejména Karibské ostrovy. Tam také začal psát a jeho první povídka Let's Go to Golgotha (Vzhůru na Golgotu, 1974) záhy získala cenu Sundey Times. To změnilo jeho život.
Nejkrásnější vzpomínky si odnesl z jihojemenského Adenu, kde strávil léta, která ho zformovala. K dobrodružství měl blízko odjakživa. Ve dvanácti letech se stačil ztratit s kamarádem v Hadrahmautské poušti, kde je záchranný tým RAF objevil až po dvou dnech, a málem utonout při obrovských povodních, které v roce 1953 zpustošily jihovýchod Anglie. Nepříjemná zkušenost ho čekala v roce 1967 v Adenu, kde byl přítomen krvavému odchodu britských jednotek ze země a musel bojovat proti svým arabským spolužákům.
Žije se svou ženou Anette a mnoha domácími a lesními zvířaty na venkově v Essexu, odkud pocházejí jeho předkové. Přibližně dvakrát ročně spolu vyrážejí na cesty po světě, nejčastěji na Blízký východ, do Jihovýchodní Asie, Austrálie a Tichomoří.

převzato z www.festivalfantasie.cz

V sekci není žádný produkt.