Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

George P. Pelecanos

George P. Pelecanos (1957) se narodil ve Washingtonu, D.C.
Detektivkářská cena Edgar se uděluje také za nejlepší televizní seriál, a roku 2007 ji obdržel coby scénárista i George P. Pelecanos.
Tento autor americko-řeckého původu pracoval jako kuchař, umývač nádobí, barman a prodavač bot, než v roce 1992 napsal svou první knihu. Dnes má na kontě 14 drsných kriminálních románů, zasazených do Washingtonu D.C. nebo jeho okolí. Někdy se o nich mluví jako o „urbanistických thrillerech," jejichž příběhy pronikají pod slupku líbivé fazóny města pro turisty a odhalují temné stránky lidských povah nebo systému, který nás má chránit...
Jejich hrdiny jsou soukromí detektivové Derek Strange a Terry Quinn, Američan s řeckými kořeny Nick Stefanos nebo také některé vedlejší postavy z obou sérií.
Dále píše povídky a eseje pro New York Times, Washington Post a další významné noviny a časopisy. Produkoval také několik filmů, psal pro HBO scénář k seriálu z policejního prostředí The Wire, za který byl nominován na cenu Emmy. Žije se svou ženou a třemi dětmi v Silver Spring, v Marylandu.

V sekci není žádný produkt.