Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Jaime Hernandez

Jaime Hernandez se narodil v roce 1959 a spolu se sestrou a čtyřmi bratry prožil idylické dětství v kalifornském Oxnardu. Jejich matka byla už odmala vášnivou čtenářkou komiksů, a lásku k nim předala i svým dětem. Milovaly Marvel Comics, kde kralovali Jack Kirby a Steve Ditko, dále Dennise postrach okolí od Hanka Ketchama (a Ala Wiesmana) a v neposlední řadě i série s Archiem. Další inspirace přišla, když starší bratr propašoval do domu sešity undergroundového komiksu Zap od R. Crumba.
S příchodem puberty a nových zájmů se Jaime začal od mainstreamových komiksů odvracet. K životu se tehdy právě probouzela losangeleská punková scéna a Jaimeho kreslířský styl a cítění načichly anarchistickou hrubozrnnou estetikou. Jaime, který je převážně samouk (i když často říká, že ho významně ovlivnil jeho učitel figurální kresby), všechny tyto vlivy vstřebal a punkové podsvětí, často přeceňované či nepochopené, záhy proměnil v opravdový svět obývaný opravdovými lidmi, a zbavil ho zaběhaných stereotypů.
Tak takhle nějak vypadaly začátky mezinárodně uznávané série Love & Rockets, kterou Jaime vytvořil v roce 1981 společně se svými bratry, Gilbertem a Mariem. Za pětadvacet let se Love & Rockets dočkaly překladů do řady cizích jazyků, získaly mnoho prestižních cen a zařadily se mezi kultovní díla post-undergroundového komiksu poslední čtvrtiny dvacátého století.
Jaime se díky svému svěžímu, elegantnímu a na první pohled rozpoznatelnému stylu stal žádaným kreslířem, jehož práce se objevily na mnoha obalech CD a DVD nosičů, v časopisech od Hustleru až po New Yorker; v roce 2006 vycházela v New York Times Magazine v rubrice „Funny Pages" na pokračování nová příhoda s Maggie nazvaná La Maggie La Loca. Jaime stále píše a kreslí osudy dnes již stárnoucích „Locas", Maggie a Hopey (a samosebou jejich přátel), nejčastěji na stránkách čtvrtletníku Love & Rockets II (vycházel v letech 2000 - 2007). V současné době se spolu s bratry Mariem a Gilbertem vrátil k Locas ve stostránkové knize-ročence Love & Rockets: New Stories 1, kde se setkáme jak s Penny Century, které se splní její dávný sen o superhrdince, tak s hrdiny kolem čtvrti Hoppers (tedy s Maggie, Hopey, Izzy a dalšími).
Jaime Hernandez žije s manželkou a dcerou v Los Angeles v Kalifornii.

V sekci není žádný produkt.