Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Jeffery Deaver

Jeffery Deaver (vl. jm. William Jefferies) se narodil na předměstí Chicaga v roce 1950. Jeho otec pracoval v reklamním odvětví a matka byla ženou v domácnosti. Jeff má starší sestru Julii, která je také spisovatelkou.
Svoji první knihu Jeffery napsal když mu bylo jedenáct a od té doby psát nepřestal. Zkoušel uspět s country písničkami, básněmi, až se dostal k thrillerům - nicméně i v předešlých odvětvích sklidil řadu ocenění. Během studií žurnalistiky na Univerzitě v Missourri publikoval v několika časopisech a později dopisoval i do New York Times a Wall Street Journal.
Novinařina však, jak se ukázalo, nedokázala Jeffa uspokojit, dal se tedy na studia práv na Fordhamské právnické škole, odkud si po pár letech odnesl diplom čestného absolventa a pracoval pro známou právnickou společnost na Wall Street. Právě v té době se plně ponořil do psaní beletrie. V roce 1990 sekl i s prací právníka a od té doby se věnuje jen psaní knih - na plný úvazek.
Do dnešního dne je autorem devatenácti románů, čtyřikrát byl nominován na Edgarovu cenu, na Anthonyho cenu a třikrát obdržel Čtenářskou cenu Elleryho Queena za nejlepší krátkou povídku roku.
V roce 2001 se dočkal ocenění v podobě Thumping Good Read Award za knihu Prázdné křeslo. Deaverovy knihy byly doposud přeloženy do pětadvaceti jazyků a pravidelně se objevují v první desítce na žebříčcích bestsellerů například v New York Times, London Times a Los Angeles Times
Filmového ztvárnění se dočkal Sběratel kostí (hl. role Denzel Washington jako Lincoln Rhyme) a Dívčí hrob - zfilmováno pod názvem Smrtelné ticho (hl. role James Garleen a Marlen Matlin).

převzato z http://jefferydeaver.ic.cz/

V sekci není žádný produkt.