Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

John Galsworthy

John Galsworthy (1867 - 1933), anglický spisovatel a dramatik, se narodil 14. srpna roku 1867 v anglickém Kingston Hill v rodině velmi dobře společensky situovaného právníka. Vzdělání Galsworthy získal na univerzitě v Oxfordu. V následujících desetiletích se věnoval literatuře, postupem let se stal úspěšným a váženým autorem. V roce 1921 byl zakládajícím členem (a prvním předsedou) mezinárodní organizace spisovatelů (PEN club).
Jako spisovatel debutoval povídkovým souborem Ze čtyř stran světa, brzy nato vydal své první dva romány a teprve román třetí, nazvaný Ostrov pokrytců, v němž Galsworthy satiricky pohlíží na život anglické „vyšší" vrstvy, mu přinesl výraznější úspěch.
V roce 1906 vyšel první díl románové trilogie Sága rodu Forsytů, a to díl, nazvaný Vlastník. Během několika dalších let vyšly romány Venkovské sídlo, Bratrství, Patricij a Temný květ. Po první světové válce pak vyšly další dva díly forsytovské trilogie V pasti a K pronajmutí. Na úspěch forsytovské trilogie se Galsworthy snažil pak navázat trilogií druhou, nazvanou Moderní komedie a také třetí Konec kapitoly. Kromě tvorby prozaické byl Galsworthy i úspěšným dramatikem, autorem několika opět sociálně kritických, divadelních her.
V roce 1932 John Galsworthy získal Nobelovu cenu za literaturu. Roku následujícího, 31. ledna 1933 umírá na následky rakoviny mozku.

V sekci není žádný produkt.