Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Kat Richardson

Úspěšná americká spisovatelka, která se věnuje především žánru urban fantasy. Na výsluní přízně čtenářů ji vynesl cyklus Šerochodec, ve kterém představila sympatickou Harper Blaineovou, jež se živí jako soukromý detektiv v Seattlu, přičemž využívá paranormálních schopností získaných po oživení z klinické smrti.
Kat byla už od dětství vášnivým čtenářem. Začínala příběhy C. S. Lewise či Lloyda Alexandra, aby později objevila světy I. Asimova, A. C. Clarka a R. Heinleina stejně jako fantasy C. J. Cherryh nebo M. Lackey. Možná ještě více než fantastika však jejímu srdci učaroval detektivní žánr, kde patří k jejím nejoblíbenějším E. Queen, A. Christie, D. L. Sayers, D. Hammett či R. Chandler. Zaujetí detektivními příběhy je ostatně patrné i na její vlastní tvorbě. K dalším velkým zálibám patří hudba, dlouhou dobu byla členkou taneční skupiny, stejně jako divadlo. Mimoto miluje fretky, jízdu na motorce, střílí z pistole, ráda zpívá a tančí. Žije v Seattlu, kde bydlí i s rodinou na lodi, a stále se angažuje v kampani za legalizaci fretek jako domácích mazlíčků v Kalifornii.
Kat vystudovala novinařinu, což jí dalo potřebný základ pro pozdější rozvoj coby spisovatelky. Její profesionální začátky jsou přitom spojeny prací pro počítačový průmysl, RPG hrami a dokonce i filmovým scénářem. V žánru debutovala v roce 2006 právě románem Šerochodec, na který vzápětí navázala dalšími příběhy Harper Blaineové. Kombinace paranormálních motivů, urban fantasy a detektivky si právem získala sympatie čtenářů v mnoha zemích celého světa.

V sekci není žádný produkt.