Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Lenka Lanczová

Lenka Lanczová, se narodila v Dačicích 29.12.1964. Na základní školu chodila ve Slavonicích, po maturitě na Střední ekonomické škole v Jindřichově Hradci pracovala rok u Okresní správy spojů. V současné době žije se svými dvěma dětmi ve Slavonicích, kde ode roku 1987 pracuje v Městské knihovně, přičemž je v neustálém kontaktu s knížkami i čtenáři, převážně mladými.
Psát začala ve třinácti letech, z nevinného pokusu se stal celoživotní koníček a k dnešnímu dni vydala přes čtyři desítky titulů, z nichž se většina dočkala několikanásobných vydání. První román však vyšel teprve poté, co se po revoluci změnila politická situace. Do té doby se do tehdejších edičních plánů kamenných nakladatelství "nevešla".
Ve všech svých dílech se zabývá psychologií dospívající mládeže, zobrazuje otevřeně, reálně a nepřikrášleně současná děvčata a hochy se všemi jejich problémy, radostmi i starostmi (první lásky, přátelství, falešné kamarádství, mezilidské vztahy vůbec) a rovněž i jevy negativními (drogy, incest, interrupce, trauma po znásilnění, a podobně). Přestože nementoruje, romány působí výchovně, jelikož na příkladech převážně dívčích hrdinek a jejich prožitků ukazuje, jak by to být mělo a jak ne, co všechno se může stát, když... Nechává čtenářkám prostor zorientovat se, najít sama sebe na prahu dospělého života.
Ve čtenářské anketě (pořádané Sukovou knihovnou v Praze, kde se hodnotí všechny knihy pro děti a mládež vydané za celý kalendářní rok) Nejčtenější kniha roku 1996 získala 1. místo za román Tajná láska, v roce 1997 to bylo druhé místo za román Sólo pro Kristýnu, v dalším roce za román Souhvězdí Labutě. Krom toho se všechny knihy objevují v první dvacítce oceněných knih.

text: www.lanczova.cz

V sekci není žádný produkt.