Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Leonard Em

Pseudonym Leonarda Medka.
Leonard Medek se narodil 8. 4. 1962 v Praze. Na české literární scéně se etabloval především jako autor dobrodružné fantasy, kterou v některých případech zpracovává na současné poměry poněkud netradičně.
Pseudonymem Leonard Em podepsal svou první knihu, sbírku povídek Půlnoční jezdec. Příběhy bojovníků tajného řádu, který vkulisách středověké pseudovýchodní Evropy bojuje proti Zlu, jsou psány ve stylu sword & sorcery. K mnoha pokračovatelů Roberta E. Howarda se připojil třemi kvalitními knihami o neporazitelném Cimmeřanovi. Ve "fantasy verneovce" Runeround podnikají hrdinové knihy podivuhodnou výpravu do vesmíru na palubě dřevěné "kosmické" jachty. V jejím pokračování Archaimagos, pojatém tentokrát jako válečný román, musí posádka jachty čelit nebezpečnému mágovi. Spolu s Františkou Vrbenskou napsal čtenáři i kritiky vřele přijatou historickou fresku Stín modrého býka. Poctou klasickým dobrodružným příběhům je soubor šesti rozsáhlých příběhů Dobrodruh. Stříbrný šíp je pokusem o takový typ fantasy, jaký píše například Raymond E. Feist, David Eddings aj. První verze byla sice napsána již v roce 1995, autor však román pro jeho vydání podstatně přepracoval.
Své básně shrnul do knížečky Rýmy & nádchy, který kromě kratochvilných veršovánek obsahuje i delší "hrdinské balady".
Z Medkovy rozmanité povídkové tvorby jmenujme např. dvojici městských fantasy Kde nezní zvony a Smeťonoš, netradičně pojaté Conanovo dobrodružství Krev jeho krve, směs gangsterky a hororu Pierrův útěk či atmosférickou povídku Šero.

text: Tomáš Němec
vyňato z knihy Stříbrný šíp

V sekci není žádný produkt.