Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Leonard Medek

Narodil se 8. 4. 1962 v Praze. Na české literární scéně se etabloval především jako autor dobrodružné fantasy, kterou v některých případech zpracovává na současné poměry poněkud netradičně.
Pseudonymem Leonard Em podepsal svou první knihu, sbírku povídek Půlnoční jezdec. Příběhy bojovníků tajného řádu, který v kulisách středověké pseudovýchodní Evropy bojuje proti Zlu, jsou psány ve stylu sword & sorcery. K mnoha pokračovatelů Roberta E. Howarda se připojil třemi kvalitními knihami o neporazitelném Cimmeřanovi. Ve "fantasy verneovce" Runeround podnikají hrdinové knihy podivuhodnou výpravu do vesmíru na palubě dřevěné "kosmické" jachty. V jejím pokračování Archaimagos, pojatém tentokrát jako válečný román, musí posádka jachty čelit nebezpečnému mágovi. Spolu s Františkou Vrbenskou napsal čtenáři i kritiky vřele přijatou historickou fresku Stín modrého býka. Poctou klasickým dobrodružným příběhům je soubor šesti rozsáhlých příběhů Dobrodruh. Stříbrný šíp je pokusem o takový typ fantasy, jaký píše například Raymond E. Feist, David Eddings aj. První verze byla sice napsána již v roce 1995, autor však román pro jeho vydání podstatně přepracoval.
Své básně shrnul do knížečky Rýmy & nádchy, který kromě kratochvilných veršovánek obsahuje i delší "hrdinské balady".
Z Medkovy rozmanité povídkové tvorby jmenujme např. dvojici městských fantasy Kde nezní zvony a Smeťonoš, netradičně pojaté Conanovo dobrodružství Krev jeho krve, směs gangsterky a hororu Pierrův útěk či atmosférickou povídku Šero.

text: Tomáš Němec
vyňato z knihy Stříbrný šíp

V sekci není žádný produkt.