Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Mark Millar

Mark Millar je Skot jako poleno - a jako každý správný obyvatel ostrovní říše začínal s komiksem v nakladatelství 2000 AD. A hned stihl způsobit menší skandál příběhem o věčně opilé lady Dianě.
Na americkou půdu vstoupil Mark Millar dost opatrně. Trh si oťukal Swamp Thingem a bez větší pozornosti proběhl i Flashem. První komiks, kterým opravdu zabodoval, byla týmovka Authority, kterou převzal po Warrenu Ellisovi. Ostatně, s Ellisem jsou si hodně podobní. Oba jsou to cynici, oba mají slabost pro asociální hrdiny a oba trpí odporem k autoritám.
Poté Millar nastartoval řadu Ultimate X-Men, kde radikálně převyprávěl začátky jednoho z nejslavnějších superhrdinských týmů. S tím měl úspěch, takže rozjel Ultimates, akční fresku, ve které se megalomanské bitevní scény střídají s nelítostnými kopanci pod pás. Millarův svět není zrovna vlídné místo k životu.
To ostatně dokázal i komiksem Superman: Red Son, který popisuje, co by se stalo, kdyby malý Jor-El dopadl na zem jen o pár hodin dříve a místo do Ameriky by ho trajektorie zanesla do Sovětského svazu.
Pak Millar napsal svůj „nejzlejší" komiks, Mrtvý nebo živý (který byl v poměrně krotším provedení zfilmovaný a šel u nás pod originálním názvem Wanted). Millar zaválel kupříkladu i s Ultimate Fantastic Four, kde vymyslel největší marvelovský hit poslední doby - zombie verze slavných hrdinů.
Millar je nejen kontroverzní tvůrce, který rád šokuje, ale i skvělý vypravěč s citem pro postavy. Není divu, že každý jeho komiks je událostí - a že jeho nejnovější hit Kick Ass, brutální komiks o klukovi, který se rozhodne stát v našem světě superhrdinou, se už přepisuje pro stříbrné plátno.

V sekci není žádný produkt.