Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Markus Heitz

Narodil se v říjnu 1971 v Homburgu. Vystudoval germanistiku a dějiny, pracuje jako žurnalista na volné noze a od roku 2002 je i profesionálním spisovatelem.
Patří k nejúspěšnějším a nejprodávanějším autorům žánru fantasy v Německu. Poprvé se čtenářům představil v roce 2002 cyklem plným intrik, bojů a magie, nazvaným Ulldart. Za první díl tohoto cyklu Schatten über Ulldart (Stín nad Ulldartem) získal Heitz ocenění Deutschen Phantastik Preis 2003 za nejlepší románový debut. Také publikuje knihy z herního světa Shadowrun - prvním jeho románem na tomto poli se stal TAKC 3000 (2002). Kromě něj má zatím na svém kontě dalších pět knih a šestá je před vydáním.
Ulldart sice přinesl Heitzovi uznání, ale mezi hvězdy německé fantasy ho katapultoval až román Die Zwerge (2003, Trpaslíci), propracovaný epický příběh boje mezi dobrem a zlem, který se odehrává na pozadí osudu trpaslíka Tungdila. O rok později na něj autor navázal pokračování Der Krieg der Zwerge (Válka trpaslíků), které mělo mezi čtenáři snad ještě větší ohlas. Třetí kniha Die Rache der Zwerge (Pomsta trpaslíků) by měla v Německu vyjít ještě v letošním roce.

vyňato z časopisu Pevnost 06/2005

V sekci není žádný produkt.