Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Michael A. Stackpole

Michael A(ustin) Stackpole (1957) - Americký autor fantastiky, narodil se v roce 1957 ve Wansau ve staré Wisconsin, záhy se v roce však jeho rodina přestěhovala do Burlingtonu ve státě Vermont, v roce 1979 dokončil studium historie, od roku 1977 se zabývá rovněž tvorbou deskových, karetních a počítačových her, dnes žije v Arizoně a mezi jeho koníčky patří například sálová kopaná a jízda na horském kole. Jako spisovatel se od počátku velmi často věnoval science fiction světu RPG hry Battletech, kam zavítal více než deseti romány.
Neméně pozornosti věnoval populárnímu světu filmového seriálu Star Wars, do něhož se poprvé podíval v rámci série na motivy počítačové hry. K Star Wars se vrátil ještě v několika komiksových předlohách.
K původní tvorbě se odhodlal v románu Hrdinou (Once a Hero), což je tradiční a celkem vydařená high fantasy, v níž se mísí dvě časové roviny. Mezi jeho další knihy patří například stále nedokončená série Realms of Chaos, dále pak román Eyes of Silver z prostředí alternativního pozemského světa, nebo česky vydaná Maska válečníka (The Dark Glory War) jež je pouhým prologem k následující trilogii DragonCrown War (Pevnost Drakonis, Dračí hněv, Křížová výprava).
Michael A. Stackpole není zrovna velmistrem žánru fantasy, přesto jde o schopného a právem úspěšného autora, jehož hlavní předností je věrohodná charakterizace postav a cit pro poctivou, dobrodružnou, militaristicky orientovanou fantasy, která dělá radost každému příznivce žánru. Ve své tvorbě několikrát prokázal chuť experimentovat, a proto se od něj v budoucnu můžeme dočkat nejednoho překvapení.

text: Martin Šust
vyňato z knihy Pevnost Drakonis II - Nová válka

V sekci není žádný produkt.