Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Nick Cave

Nick Cave (1957) pochází z malého australského městečka Wangaratta. Jeho otec vyučoval na střední škole angličtinu a matematiku a celý život toužil napsat knihu. Maminka byla knihovnice a Cave vyrůstal se čtyřmi sourozenci jako typické venkovské dítě. Ve dvanácti letech ho vyloučili z kázeňských důvodů ze školy a poslali do přísnější soukromé internátní školy v Melbourne. Od dětství zpíval ve sboru a od čtrnácti let hrál se spolužáky ve vlastní kapele, z níž později vznikla skupina The Birthday Party. Nick Cave byl autorem hudby i textů většiny repertoáru. Po rozpadu skupiny v roce 1983 zakládá The Bad Seeds.
Kromě natáčení alb píše Cave také hudbu k filmům (např. ve známém filmu Wima Wenderse Nebe nad Berlínem jsou dvě Caveovy písničky a Cave s Wendersem spolupracoval i na dalším filmu) a dvakrát si už také ve filmu zahrál vedlejší roli. Co se týče literární dráhy, začal ji knihou povídek, básniček, písňových textu, esejů apod., která vyšla pod názvem King Ink. Pak vyšel v roce 1989 i jeho román And the Ass Saw the Angel (A uzřela oslice anděla), který po několika letech psaní dokončil v době, kdy žil v Berlíně.
Nick Cave má za sebou typické problémy rozporuplných osobností: drogovou závislost, veřejné skandály, oplétačky s policií a finanční potíže.

V sekci není žádný produkt.