Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Pia Guerra

Pia Guerra je kanadská výtvarnice a s komiksem se seznámila v deseti letech, když jí bratranec půjčil jeden sešit X-Menů. A byla lapena. Od roku 1990 se komiksu věnuje profesionálně, ale donedávna byla téměř neznámá. Hlavně proto, že se držela mimo, spíše v nezávislých firmách a menších vydavatelstvích, pro které nakreslila komiksy Freeflight, Sinnamon, Slip, Weird Business, Asylum, The Brusier a další. Kromě toho ilustrovala karetní hry Legend of Five Rings, Rage a manuály k hrám na hrdiny Werewolf a Vampire the Masquerade.
Roku 2001 dostala Pia Guerra svou velkou šanci. Lidé z nakladatelství Vertigo jí nabídli, jestli by nechtěla kreslit sérii Y: Poslední z mužů, od tehdy ještě také téměř neznámého Briana K. Vaughana. Z komiksu se skoro okamžitě stal hit, vyšel po celém světě, získal všechny ceny, co se získat dají, a jak z Vaughana, tak z Pii Guerry se staly hvězdy.
Pia Guerra přitom nemá omračující kresbu, patří spíš k těm tvůrcům, kteří se zase tolik nepředvádějí, ale dokážou přesně a precizně vystihnout a popsat příběh. A taky má výdrž - není zrovna moc obvyklé, aby celá série začala i skončila se stejným výtvarníkem. Pia Guerra zvládla celých šedesát sešitů epické řady.
Kromě toho zaskočila kupříkladu do Simpsonových, do speciální série Simpsonovský čarodějnický speciál, do povídkového Spider-Man: Unlimited, do sborníku The Big Book of Urban Legends. Momentálně pracuje na komiksových příbězích ze světa legendárního britského seriálu Doctor Who.

V sekci není žádný produkt.