Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

R. J. Ellory

Roger Jon Ellory se narodil 20. června 1965 v Birminghamu v Anglii. Otec opustil rodinu ještě před tím, než se Roger Jon narodil. Matka Carole - herečka a tanečnice - zemřela na zápal plic, když bylo Rogerovi sedm let.
V roce 1973 proto nastoupil do internátní školy, kde zůstal do svých šestnácti let. Odtud se vrátil do Birminghamu k babičce, ale nedlouho poté, v sedmnácti letech,byl zatčen a odsouzen za pytláctví. Vyměřený trest si odseděl a po návratu změnil způsob života: začal se zajímat o grafický design, fotografii a hudbu.
Později hudební scénu opustil a věnoval se studiu temných filozofií a četbě A. C. Doyla, Michaela Moorcocka, J. R. R. Tolkiena či Stephena Kinga. Jeho zájem o příběhy neustále rostl a ze čtenáře se pomalu stával spisovatel. Začal psát, ale u nakladatelů v Anglii se nesetkal se vstřícným přijetím. Většina z nich ho odmítla s doporučením, že jeho styl a obsah románů je příliš americký a že by s měl pokusit autorsky prosadit právě v USA. Neváhal a ihned kontaktoval několik amerických vydavatelů. Odpověď byla podobná. Není možné, aby tak americkým literárním stylem psal Angličan...
Zklamaný Ellory přestal na dlouhých osm let psát. V roce 2001 ale došel k závěru, že jedinou věcí, kterou chce v životě dělat, je psaní knih.

V sekci není žádný produkt.