Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Régis Loisel

Régis Loisel patří k největším hvězdám současné frankofonní scény. Podle hlasování více než 60 000 fanoušků na stránkách www.bedetheque.com má v první patnáctce nejlepších komiksů všech dob hned dva zápisy. Jeho autorský projekt Petr Pan (Peter Pan) je na 14. místě a fantasy Výprava za ptákem času, kterou vytvořil společně se Sergem Le Tendrem, dokonce na 3. místě.
Régis Loisel se narodil roku 1951 v rodině profesionálního vojáka a většinu mládí strávil cestováním po vojenských základnách. Od dětství kreslil a roku 1972 odjel do Paříže, aby se svou zálibou živil profesionálně. Za začátku kreslil spíš dětské příběhy... i do u nás známého časopisu Pif.
Ale už koncem sedmdesátých let, kdy se seznámil se Sergem Le Tendrem, začaly vznikat první náčrtky Výpravy za ptákem času, komiksu, ze kterého se téměř okamžitě stala legenda.
Poté Loisel ještě vyzkoušel erotičtější příběhy v knize Troubles Fêtes a pak se pustil do svého dalšího eposu. Temnější verze dobrodružství věčného kluka - Petra Pana.
V současnosti se ještě k Výpravě za ptákem času vrátil, už ale spíš jako scénárista. Kresbu příběhu ze známého světa dnes více svěřuje mladším výtvarníkům.

V sekci není žádný produkt.