Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Richard D. Evans

Vlastním jménem Vlado Ríša. Narodil se nedlouho po skončení druhé světové války (1949). Vystudoval několik vysokých škol, jak humanitního, tak i přírodovědného charakteru. Prošel několika zaměstnáními, pracoval jako učitel na vysokých i středních školách, ale vzhledem ke své plachosti se raději stal výzkumníkem vědeckého ústavu, kde se zabýval výrobou a výzkumem radioaktivních léčiv. Překládal SF knihy. Kolem roku 1990 se ocitl ve správný čas na správném místě a začal pracoval v Ikárii, kterou mu postupně původní šéfredaktor Ondřej Neff hodil na krk. Tuto práci dělá s chutí do dnes.
Napsal vysokoškolská skripta, několik románů - např. Gooka a Dračí lidé (ve spolupráci s Evou Hauserovou a Ondřejem Neffem), Gooka a Yorimar, Bokha-lú, pět románů o Conanovi a povídkovou sbírku Beta Draconis. Přispěl do několika antologií povídek. Často používá pseudonym Richard D. Evans.
Hraje závodně basketbal, létá na ultralehkých letadlech a snaží se vychovat svého syna, který mu už přerůstá přes hlavu (195 cm).
Je Parcoránem, zúčastnil se tedy všech dosavadních Parconů. Ve fandomu působí jako rušivý element, porotce různých soutěží a přednášející na conech.

vyňato z knihy 2003: Česká fantasy

V sekci není žádný produkt.