Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Robert Fulghum

Robert Fulghum se narodil v roce 1933. Svoji první knihu s názvem Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce vydal v roce 1988 v New Yorku. Své drobné příběhy, úvahy, zamyšlení a postřehy z běžného života střádal již léta, aniž je vydával.
Fulghum prošel celou řadou životních zkušeností, byl kovbojem, folkovým zpěvákem, učitelem, obchodním agentem, barmanem, učitelem kreslení. Působil také jako protestanský pastor a jeho zamyšlení nad obyčejnými věcmi vznikala vlastně pro jeho kostel. Sám o sobě říká, že je nejraději lidovým filozofem, který přemýšlí o nejobyčejnějších lidských věcech.
Robert Fulghum patří k unitářům. Unitářství není křesťanství. Jde o náboženské hnutí, vycházející z jednoho směru protestantismu které odmítá Boží trojici, Otce, Syna a Ducha Svatého. Neuznává božský původ Ježíše Krista, dědičný hřích, vykoupení, svátost křtu a přijímaní. Jejich výklad Bible je velmi volný a typická je pro hnutí všeobecná náboženská snášenlivost a eticko-humanistická orientace.

V sekci není žádný produkt.