Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Robert Jordan

Úspěšný autor fantasy, vl. jm. James Oliver Rigney Jr., narodil se 17. 10. 1948 v Charlestonu ve státě Jižní Karolína, kde také dodnes žije. Na vojenské škole vystudoval fyziku a poté se přirozeně věnoval službě v armádě, účastnil se války ve Vietnamu.
Do literatury vstoupil pod pseudonymem Reagan O'Neal historickou rodinnou ságou z dob americké války o nezávislost: The Fallon Blood (1980), The Fallon Pride (1981) a The Fallon Legacy (1982). Jako Jackson O'Reilly posléze napsal western Cheyenne Raiders (1982).
V dalších dílech již natrvalo zůstal věrný žánru fantasy, kam úspěšně vstoupil romány s dnes již nesmrtelným barbarským hrdinou Conanem, kterého převzal jako mnoho jiných autorů z díla Roberta Ervina Howarda. Mezi nejprodávanější fantasy tituly se zařadil s rozsáhlou sérií Kolo času (Wheel of Time). Jde o příběh trojice chlapců předurčených stát se rozhodující silou v boji s probouzejícím se Pánem zla ve světě, kde mohou magii provozovat pouze k tomu vycvičené členky řádu Aes Sedai. Románová dvojice The Beginnig of the Wheel of Time je mládeži určeným a mírně upraveným vydáním úvodního svazku série. Cyklus podle vnitřní chronologie předchází novela Předjaří (New Spring) z antologie Legendy (Eleven New Works by the Masters of Modern Fantasy) a na samý závěr jmenujme také ilustrovaného průvodce The World of Robert Jordan's The Wheel of Time.

text: Martin Šust
vyňato z knihy Slovník autorů anglo-americké fantastiky 1: A - K

V sekci není žádný produkt.