Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Scott McCloud

Scott McCloud (jde o mírně pozměněný pseudonym; jeho původní příjmení je McLeod) se narodil v Bostonu 10. června v roce 1960, v době, kdy v USA zrovna nabírala na síle druhá velká vlna obliby komiksů. Když mu bylo třiadvacet let, po krátkém zaměstnání u DC Comics se stal součástí sílícího hnutí nezávislých tvůrců: začal kreslit a psát seriál Zot!, který má třicet šest dílů ve dvou sériích a díky kterému se McCloud prosadil jako autor s báječným fabulačním nadáním a vypravěčskými schopnostmi.
V roce 1993 vydal Scott McCloud knihu Jak rozumět komiksu (Understanding Comics), jedno z největších analytických děl o komiksu, jaké kdy vzniklo. Kniha měla velký úspěch u kritiky a čtenářů - a také vyvolala takový zájem médií, že se McCloud stal vyhledávaným odborníkem na komiksovou teorii, a mohl se tudíž usilovně věnovat obhajobě a propagaci komiksu jako média.
V letech 2000 a 2006 vyšly další autorovy teoretické práce o komiksu (Reinventing Comics a Making Comics).
Scott McCloud je čtyřnásobný držitel Eisnerovy a Harveyovy ceny a jeho práce byly přeloženy do čtrnácti jazyků. Je autorem Listiny práv komiksových tvůrců, jíž se snažil posílit autorskoprávní pozici svou i svých kolegů ve vztahu k velkým nakladatelstvím.

V sekci není žádný produkt.