Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Stephen King

Americký autor hororů, komerčně zřejmě nejúspěšnější romanopisec všech dob. Stephen (Edwin) King se narodil 21. 9. 1947 v městečku Portland ve státě Maine, USA. On a jeho bratr David prožili většinu svého dětství mezi Fort Wayne v Indianě (kde žila rodina jejich otce) a Massachutsetts v Maine s jeho matkou a její rodinou. Nakonec se bratři usadili u jejich matky v Durhamu ve státě Maine, kde chlapci navštěvovali školu. Vychovávala je hlavně jejich matka, otec jednoho krásného dne odešel pro balíček cigaret a už se nikdy nevrátil.
King dokončil střední školu v roce 1966, poté odešel na universitu v Oronu v Maine. Na koleji poznal svoji budoucí manželku Tabishu Spruce, oba spolu pracovali v knihovně ve Folger Campus. V roce 1970 King dokončil studia a o rok později se oženil se slečnou Tabishou. King nemohl nikde najít práci jako učitel a spolu s Tabishou žily z toho co vydělal jako laborant v průmyslové prádelně a z Tabishiných studentských půjček a úspor.
Příležitostně King prodal nějakou krátkou povídku, která přinesla nějaké peníze. Bylo to však až po mnoha odmítnutích za strany vydavatelů. Jeho první publikovaná povídka se jmenovala I Was a Teenage Grave Robber (Byl jsem mladý vykradač hrobů) která vyšla v časopise Comics Review v roce 1967. Tvrdá práce a nepřetržité psaní se nakonec vyplatilo, King začal vydávat povídky častěji, hlavně v pánských časopisech. Později vyšlo mnoho z nich ve sbírce Night Shift (Noční směna).
Stephen King začal v roce 1971 učit na vysoké škole v Hamden Public ve státě Maine. Psal po večerech a o víkendech. Stále produkoval krátké povídky a romány. Žádný z románů však nebyl přijat k vydání, až do jara kdy se mu to konečně podařilo s knihou Carrie. Román přinesl Kingovi finanční úlevu a umožnil mu odejít ze školy a věnovat se plně jen psaní. Carrie byl obrovský úspěch a následující dlouhý seznam románů a povídek udělal brzy jméno Stephen King známé po celém světě. Dnes každá jeho nová kniha znamená komerční trhák.
Několik románů také publikoval pod pseudonymem Richard Bachman.

text: www.zivotopisy.cz

V sekci není žádný produkt.