Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Tim Willocks

Tim Willocks se narodil roku 1957 ve Stalybridge, malém venkovském městečku v Penninských kopcích v severozápadní Anglii. Byl nejstarším ze čtyř dětí. Jediné, v čem ho prý jeho matka rozmazlovala, bylo, že mu kupovala tolik knih, kolik jich dokázal přečíst. Pokud nečetl, trávil volný čas toulkami po krajině, kde si zkoušel přehrávat scény z filmů Errola Flynna. Do svých jedenácti let chodil do školy ke katolickým jeptiškám, Sestrám svaté rodiny z Bordeaux, které o jeho hřbet zlomily mnoho rákosek. Bratři svatého Františka Xaverského v Xaverské koleji v Manchesteru se oháněli rákoskou méně, ale zato autorovi poskytli skvělé vzdělání.
Roku 1976 odešel Tim studovat medicínu na University College Hospital Medical School v Londýně. V roce 1979 ukončil na výbornou bakalářské studium a roku 1983 absolvoval z bakalářského studia v oboru všeobecné medicíny a chirurgie. Poté, co několik let praktikoval jako lékař (všeobecná chirurgie, interna, pediatrie, pohotovost, ortopedie a kardiologická chirurgie) v různých nemocnicích v Anglii, pracoval do roku 2003 v Londýně jako psychiatr. Hippokratés hlásal, že „medicína je nejvznešenější ze všech umění", a tak tomu i je, avšak autora neodolatelně vábily jiné obory lidské činnosti.
V roce 1986 získal Tim první černý pás v šotokanském karate u Senseiho Sadašiga Kata z japonského Sdružení karatistů. Dodnes trénuje několik hodin týdně. Roku 1991 se stal spoluzakladatelem Kurtzovy divadelní společnosti a od té doby produkoval třináct divadelních her včetně Maltského žida od Christophera Marlowa. Právě tato hra u něj vzbudila zájem o velké obléhání Malty, jež tvoří rámec děje jeho knihy Řád.
Timův první román Bad City Blues vyšel v Londýně roku 1991. Jeho druhé dílo, román Green River Rising, bylo přeloženo do patnácti jazyků a on sám je převedl do podoby scénáře, který natočil režisér Alan J. Pakula. Tímto Tim Willocks vstoupil do filmové branže, které se pak věnoval několik následujících let. Během tohoto období napsal a produkoval tři hrané filmy: Bad City Blues (s Denisem Hopperem), Swept from the Sea (s Rachel Weissovou a sirem Ianem McKellenem) a Sin (Gary Oldman a Ving Rhames). Je autorem i řady dalších scénářů a spolupracoval s některými z nejlepších hollywoodských režisérů včetně Stevena Spielberga, Curtise Hansona a Michaela Manna.
Román Řád dokončoval Tim ve srubu uprostřed lesů státu New York. Dnes žije ve venkovském domě z 19. století v irském hrabství Kerry.

V sekci není žádný produkt.