Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Václav Šorel

Jméno Václava Šorela si příznivci komiksu budou nejčastěji spojovat s Františkem Kobíkem, se kterým vytvořil zejména pro časopis ABC mladých techniků a přírodovědců nezapomenutelná díla. Jeho tvůrčí záběr byl však podstatně širší a zvláště letečtí modeláři si vzpomenou na nejednu odbornou radu, kterou si mohli od tohoto autora přečíst na stránkách časopisu.
Václav Šorel (1937) měl k tomuto prostředí blízko, pracoval v letňanské Avii, kde se také setkal s již zmíněným Františkem Kobíkem. Společně začali tvořit díla, která lze dnes označit za kultovní.
V roce 1977 vzniká dnes už legendární Vzpoura mozků, která byla inspirována nejen obavou z přetechnizované společnosti, ale i návštěvou ve výpočetním středisku, kde velikému sálu dominoval tehdy značně prehistorický počítač. Komiks se sci-fi tematikou slavil velký úspěch, proto na sebe nedaly čekat i další příběhy - historicko-fantastická Tvrz o putování astronoma Martina Hrubého z 20. století do husitské doby, Galaxia, další vědecko-fantastické dílo o cestě dvou přeživších kosmonautů vesmírem nebo takřka dokumentární Operace Jericho, popisující vojenskou akci britského královského letectva při záchraně francouzských odbojářů z vězení v Amiensu.
Zájem o letectví dokázal Václav Šorel i zpracováním příhod známého pilota první světové války Biggleswortha zvaného Biggles nebo komiksem Vrabec o útěku českých pilotů do Anglie.

V sekci není žádný produkt.