Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

William Mark Simmons

Americký autor fantastiky, čtenářům známý rovněž pod jménem Wm. Mark Simmons, se narodil 20. 02. 1953 v Independence ve státě Missouri. Při svém studiu se soustředil na obor hromadných sdělovacích prostředků, poté působil jako politický aktivista, redaktor časopisu, producent a režisér vlastní show vysílané kabelovou televizí a po celá dvě desetiletí pracoval v rozhlase. Mezi jeho různorodé zájmy patří například šerm, horolezectví, divadlo a film, hudba, teologie a sbírání známek, kamenů, mincí či komiksů. Všemu se věnoval mnohdy velmi aktivně, ačkoli v poslední době mu téměř veškerý čas zabere práce, rodina a psaní. Dnes žije ve West Monroe ve státě Louisiana a vedle spisovatelského řemesla řídí rovněž rozhlasovou stanici a vyučuje na tamní univerzitě.
Do žánru vstoupil všeobecně kladně přijatým románovým debutem In the Net of Dreams (1990), ve své době poměrně svěžím spojením science fiction a fantasy ze světa počítačem generovaných her pro virtuálně připojené uživatele. Pokračování tvoří román When Dreams Collide (1992) a The Women of His Dreams (2002).
V románu One Foot in the Grave (1996) se po kratší tvůrčí pauze vrátil k psaní fantastiky s atraktivním příběhem mužem, jenž se po tragické ztrátě rodiny musí vyrovnat rovněž s postupnou přeměnou v nemrtvého, která ho náhle vystaví vražednému zájmu dvou významných skupin upírů. Christopher Cséjthe se na scénu vrátil v pokračování nazvaném Dead On My Feet (2003), tentokrát jako příležitostný soukromý detektiv a vysokoškolský učitel, kterého však vlastní přirozenost opět zavede do života vysoce nebezpečného prostředí intrikujících upírů a vlkodlaků.
Prozatím se zdá, že tradice několikaletých odmlk v autorově literární dráze nebude v dohledné době potvrzena, v současnosti dokončil již třetí díl upírské série a do budoucna chystá vedle čtvrtého pokračování ještě klasickou SF z hlubokého vesmíru po pracovním názvem Never Land, směs fantasy, detektivky a romance pojmenovaný prozatím Cross & Circle a psychologický thriller Legion. Jeho dílu je vlastní všudypřítomný humor a nadhled, sám je velmi zvědav, jak se českému překladu podaří převést z anglického jazyka množství vtípků spojených často s čistě americkým prostředím.

text: Martin Šust
vyňato z knihy Když se sny střetnou

V sekci není žádný produkt.