Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

2061: Třetí vesmírná odysea

Originální název:
2061: Odyssey Three
Překlad:
Zdeněk Volný
Série:
Vesmírná odysea
Redakce:
Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová

V roce 2012 vydalo nakladatelství Laser-books.

Parametry

EAN 9788071933625
Počet stran 296
Rozměr 105 x 165 mm
Rok vydání 2012
Vazba brožovaná

Třetí kniha série Vesmírná odysea.

Padesát let po setkání s „duchem" Dava Bowmana na palubě opuštěné Discovery a sledování ohnivé proměny Jupitera ve druhé slunce Země nastupuje stotříletý doktor Heywood Floyd do luxusní vesmírné lodi Universe, aby se zúčastnil historicky prvního přistání na povrchu Halleyovy komety.
Ve stejné době se expedice na lodi Galaxy vydává prozkoumat evoluční vzedmutí na Jupiterově bývalém měsíci Europa - byť nad ní visí přízrak osudu tragické čínské mise a zlověstného vzkazu z vesmíru: „Všechny tyto světy jsou vaše - kromě Europy. Nepokoušejte se tam přistát."
Zatímco bezmocná Galaxy na nebezpečném a zapovězeném povrchu Europy doufá v záchranu, vševědoucí síla, jíž se stal Dave Bowman, přihlíží - a čeká, až odhalí závratná tajemství monolitů, pánů, jimž nyní slouží, a konečné role lidstva v běhu kosmických dějin...

Velmistr žánru Arthur C. Clarke se již podruhé vrátil ke svému nejslavnějšímu dílu a jako obratný vypravěč napsal další kapitolu vesmírného příběhu, v němž je lidstvo pouhým zvídavým divákem. Lidé jsou v Clarkově nevšedním dobrodružství malincí v porovnání s nekonečností vesmíru, ale jsou také nositeli nezdolné síly a odhodlání, které jim propůjčují schopnost pochopit a poznávat.

Dostupnost:
Poslední kusy

219 

Podobné produkty najdete v