Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Hvězdy a pruhy v ohrožení

Originální název:
Star & Stripes in Peril
Překlad:
Jan Kozák
Série:
Hvězdy a pruhy

V roce 2003 vydalo nakladatelství Návrat.

Parametry

EAN 9788071745501
Počet stran 408
Rozměr 115 X 165 mm
Rok vydání 2003
Vazba brožovaná
Druhá kniha trilogie Hvězdy a pruhy.

Ve Válečném pokoji ve Washingtonu se sejdou generálové William Tecumseh Sherman a Robert E. Lee, aby naplánovali svoji další společnou vojenskou operaci. V džunglích Mexika zatím generál Grant svádí krutý boj s elitou britské armády. A v samém srdci nového amerického Jihu se nachází v ohrožení křehký mír...
V úžasném příběhu z alternativní historie z pera Harryho Harrisona se ocitáme ve světě roku 1863: jen před třemi lety se v Americe schylovalo ke kolosální občanské válce. Avšak incident s britskou lodí a dvěma konfederačními špiony všechno změnil. Když se Abraham Lincoln vzepřel britskému lordu Palmerstonovi, napětí mezi oběma národy přerostlo únosnou mez - a Její Veličenstvo nyní podniklo útok na americké půdě s cílem podpořit věc Konfederace.
Následky byly katastrofické. Obě znepřátelené strany, Sever a Jih, ve svém ohromení zcela zapomněly na své různice a rozpoutala se nová válka, kde Američané bok po boku bojovali proti Britům hned na dvou frontách: na Jihu a na kanadské hranici. Nyní je Británie poražena a Amerika bojuje za zachování jednoty - až dojde k dalšímu úderu.
Přichází z Mexika, kde se zatím shromažďuji elitní jednotky armády Jejího Veličenstva - včetně proslulých bojovníku Gurkhú - aby podnikly útok přes Texas. Za této zoufalé situace se Lincoln obrací na svého "anděla smrti" generála Granta. Avšak znavený prezident současně ví, že dvě století britské nadvlády nemohou skončit jedinou bitvou.
A tak jeho vojenské špičky, včetně Leea a Shermana, naplánují tu nejsmělejší námořní operaci, jaká kdy byla podniknuta: útok na britskou půdu jako takovou.

Harry Harrison ve své knize ukazuje, kterak technologie a světová politika měly tu moc rozpoutat první světovou válku v historii - a to už půl století předtím, než ve skutečnosti začala.
Dostupnost:
Poslední kusy
Původní cena:
239 
Sleva:
24  (10 %)

215 

Podobné produkty najdete v