Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Komárovo knihkupectví Menu

Svět ve válce III - Napříč temnotou

Originální název:
Darkness III - Through the Darkness
Překlad:
Josef Studený
Série:
Svět ve válce

V roce 2002 vydalo nakladatelství Classic | Wales.

Parametry

EAN 9788086139814
Počet stran 648
Rozměr 105 x 175 mm
Rok vydání 2002
Vazba brožovaná
Harry Turledove ve svém cyklu Svět ve válce bere jednu z nejdráždivějších period v paměti lidstva - dvě velké války v první polovině dvacátého století - a umisťuje ji do světa, který sám vytvořil.
Je to svět, kde funguje magie. Svět, kde krev je využívána k napájení kouzel energií, kde algarvští mágové vraždí tisíce kaunijských vězňů v pracovních táborech, aby tak získali mocnou magickou sílu k prosazení kruté a neúprosné touhy zvítězit v této válce. Král Swemmel, pán Unkerlantu, stejným způsobem likviduje své vlastní poddané ve snaze vítězství Algarvanů zabránit.
Učencům v Kuusamu se podařilo přiblížit se k poznání nekrvavé magie, která by mohla vyhrát válku - ale čas je příliš krátký. Kuusamo uzavřelo vratké spojenectví s Lagoasem a Unkerlantem. Ani jedno z království nedůvěřuje ostatním, ale musí se sjednotit, protože jedině tak se mohou bránit algarvskému ohrožení.
Válka se neomezuje na vojáky a mágy. Do boje v zájmu utlačovatelů jsou vtaženi i prostí lidé, ať to je v Algarve nebo v Unkerlantu. Co těmto farmářským vojákům chybí na vojenském umění, to nahrazují svým odhodláním. Odhodlání je to jediné, co je může provést temnotou...
Dostupnost:
Poslední kusy
Původní cena:
269 
Sleva:
27  (10 %)

242 

Podobné produkty najdete v